Woda nie tylko gasi pragnienie, ale też pełni wiele niezwykle ważnych funkcji w organizmie.

Usprawnia pracę jelit, uśmierza ból, pomaga zwalczyć nadmierne łaknienie i nawilża skórę.

Ma też właściwości szczególnie istotne w kontekście zdrowia naszych dzieci.

Oto kilka ciekawostek o tym cudownym napoju które nie mogą umknąć uwadze rodzicom naszych maluchów:

  • Picie wody zmniejsza ryzyko nadwagi i otyłości u dzieci.
  • wody wspiera pracę mózgu. Mózg w 75 proc. składa się z wody. Nic więc dziwnego, że kiedy jesteśmy odwodnieni, odczuwamy zmęczenie, pogarsza się nasza pamięć i zmniejsza zdolność koncentracji. Nasze dzieci czują dokładnie to samo mimo iż same mogą tego nie zasygnalizować.
  • Picie wody pomaga zwalczać infekcje.
  • Picie wody pomaga zapobiegać próchnicy. Jeśli chcemy nauczyć dziecko prawidłowego dbania o jamę ustną, nie wystarczy nauczyć je mycia zębów rano i wieczorem, warto też wprowadzić zwyczaj picia wody zamiast słodzonych i kwaśnych napojów.

A kiedy warto ją pić? Podpowiadamy na grafice powyżej 🙂

About Author

Related posts

Wiosna na talerzu − nowalijki.

Czy to dobry pomysł dla małych brzuszków? Wiosna to doskonały czas na zmianę nawyków żywieniowych. Organizm jest naturalnie spragniony witamin po zimie, a w ofercie sklepów i na ryneczkach zaczynają pojawiać się nowalijki i sezonowe warzywa i owoce. Które wybierać i na co uważać? To prawda, najwięcej cennych składników...

więcej

Dziękuję za zainteresowanie „Rzecznikiem jedzenia” i za udział w organizowanych przeze mnie konkursach oraz za dobre słowo.

Przechodząc na emeryturę zostawiam zakładkę w dobrych rękach. Mam nadzieję, że informacje, które Państwu przekazałam były przydatne w żywieniu Waszych rodzin. Wspólnie spędzone lata były dla mnie twórczym okresem i dawały mi satysfakcję zawodową. Do zobaczenia na „kulinarnym” szlaku z wyrazami szacunku Marzena Królikowska

więcej