MIÓD

Doceniany od pokoleń dzięki właściwościom zdrowotnym, uważany jest za naturalny antybiotyk. Oprócz działania wzmacniającego i oczyszczającego ma wiele innych wskazań. Wykorzystuje się go w leczeniu chorób układu pokarmowego i krążenia.

Od kiedy można dziecku podawać miód?

Za czasów naszych babć miód podawano już kilkumiesięcznym maluchom. Obecnie specjaliści zalecają, żeby nie proponować go dzieciom przed pierwszymi urodzinami. Ze względu na to, że miód jest silnym alergenem, u brzdąców z tendencją do alergii warto poczekać nawet do dwóch lat. Wyjątkiem jest miód spadziowy można już podawać w drugim półroczu, ponieważ nie wykazuje właściwości alergizujących, a nawet leczy alergie u osób chorujących.

Maluchom do 4. roku życia podajemy 1 łyżeczkę miodu dziennie, czyli ok. 7-8 gram. Starszak w wieku 5-12 lat może jeść do 40 gramów dziennie.

 

 

KONKURS

 „Miód, czyli to co misie lubią najbardziej”

 

Razem z rodzicami wymień Misie znane Wam z bajek, literatury i filmów.

Jednego z nich przedstaw w dowolnej technice 🙂

 

Termin konkursu: 16.05 – 2.06.2023 r.

 

Powodzenia !:)

About Author

Related posts

Mleko – obchodzimy dzień mleka

Każdy maluch ci to powie, pijąc mleko dbasz o zdrowie! W Polsce dzień mleka przypada na 25 maja. Jest to świetna okazja, aby przypomnieć sobie jak ważną rolę w diecie twojego dziecka odgrywa ten produkt spożywczy. Mleko zawiera duże ilości dobrze przyswajalnego wapnia – składnika budulcowego kości i zębów....

więcej

Wiosna na talerzu − nowalijki.

Czy to dobry pomysł dla małych brzuszków? Wiosna to doskonały czas na zmianę nawyków żywieniowych. Organizm jest naturalnie spragniony witamin po zimie, a w ofercie sklepów i na ryneczkach zaczynają pojawiać się nowalijki i sezonowe warzywa i owoce. Które wybierać i na co uważać? To prawda, najwięcej cennych składników...

więcej