MIÓD

Doceniany od pokoleń dzięki właściwościom zdrowotnym, uważany jest za naturalny antybiotyk. Oprócz działania wzmacniającego i oczyszczającego ma wiele innych wskazań. Wykorzystuje się go w leczeniu chorób układu pokarmowego i krążenia.

Od kiedy można dziecku podawać miód?

Za czasów naszych babć miód podawano już kilkumiesięcznym maluchom. Obecnie specjaliści zalecają, żeby nie proponować go dzieciom przed pierwszymi urodzinami. Ze względu na to, że miód jest silnym alergenem, u brzdąców z tendencją do alergii warto poczekać nawet do dwóch lat. Wyjątkiem jest miód spadziowy można już podawać w drugim półroczu, ponieważ nie wykazuje właściwości alergizujących, a nawet leczy alergie u osób chorujących.

Maluchom do 4. roku życia podajemy 1 łyżeczkę miodu dziennie, czyli ok. 7-8 gram. Starszak w wieku 5-12 lat może jeść do 40 gramów dziennie.

 

 

KONKURS

 „Miód, czyli to co misie lubią najbardziej”

 

Razem z rodzicami wymień Misie znane Wam z bajek, literatury i filmów.

Jednego z nich przedstaw w dowolnej technice 🙂

 

Termin konkursu: 16.05 – 2.06.2023 r.

 

Powodzenia !:)

About Author

Related posts

Zakończyliśmy konkurs „Karmnik z butelki”

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wykonanie karmników! Nasze osiedlowe ptaszki zadomowiły się już w swoich nowych domkach, które zawisły na drzewach przed żłobkiem 🙂 Mimo zakończenia konkursu zachęcamy do przynoszenia ziaren dla ptaszków aby uzupełniać karmniki jesienią i zimą.

więcej

KONKURS „KARMIK Z BUTELKI”

KONKURS „KARMNIK Z BUTELKI” Drodzy Rodzice i Dzieci! Segregowanie śmieci to nasz obowiązek a może stać się przyjemnością. Dlatego serdecznie zachęcamy wszystkie dzieci i ich Rodziców do zbudowania karmnika z recykligu. Do wykonania karmnika wystarczy kawałek sznurka i plastikowa butelka i Wasza inwencja twórcza Orginalne karmniki zawisną na drzewach...

więcej